تاریخ انتشار: 1402/06/15 15:31
کد خبر: 66

تفاوتی که دیده نشد؛ استقلالِ نکونام گلزن‌تر و موفق‌تر از تیمِ سا پینتو

آبی‌پوشان پایتخت با هدایت جواد نکونام توانسته‌اند عملکردی موفق نسبت به استقلالِ فصل گذشته با سرمربیگری ریکاردو سا پینتو داشته باشند.
تفاوتی که دیده نشد؛ استقلالِ نکونام گلزن‌تر و موفق‌تر از تیمِ سا پینتو

استقلال در لیگ بیست‌ودوم با وجود آنکه نتوانست به عنوان قهرمانی برسد، نمایش‌های تهاجمی و تماشاگرپسندی را از خود ارائه می‌کرد و همین مسئله باعث محبوبیت ویژه ریکاردو سا پینتو در جمع هواداران استقلال شد. آبی‌پوشان پایتخت با هدایت سا پینتو فصل گذشته بردهای تاریخی 6گله و 7گله را تجربه کردند اما در نقطه مقابل، متوازن نبودن ساختار دفاعی و تهاجمی آبی‌ها باعث شد تا شاگردان سا پینتو با وجود ثبت 52 گل زده و رسیدن به عنوان برترین خط حمله فصل، نتوانند به عنوان قهرمانی برسند.

سا پینتو از استقلال بعد از پایان لیگ بیست‌ودوم جدا شد و هدایت آبی‌ها به جواد نکونام رسید. نکونام در نقطه مقابل تفکرات سرمربی پرتغالی به دنبال آن است تا وهله اول خط دفاعی مستحکمی بسازد و سپس در سودای کسب پیروزی‌های پرگل است. نگاهی به کارنامه سرمربی جوان استقلال نشان می‌دهد که همواره موفقیت در فاز دفاعی برای نکونام اولویت بوده و بررسی کارنامه تیم‌های موفق در مسیر قهرمانی در فوتبال ایران هم حکایت از آن دارد که تیم‌های دارای ساختار دفاعی قوی می‌توانند بیشترین شانس را برای کسب جام داشته باشند.

نکونام و گذر از یک بحران همیشگی

آبی‌پوشان پایتخت همواره در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر بزرگ‌ترین دغدغه‌شان از دست دادن امتیازات بود؛ آن‌هم در شرایطی‌که کسب 3 امتیاز دیدارهای ابتدایی فصل می‌تواند نقش پررنگی در تعیین سرنوشت تیم‌ها در ادامه فصل داشته باشد. با وجود آنکه فصل گذشته ریکاردو سا پینتو نتوانست شروع خوبی در استقلال داشته باشد و در 4 مسابقه موفق شد از 12 امتیاز تنها 7 امتیاز به‌دست آورد، شرایط در لیگ بیست‌وسوم تغییر کرده و جواد نکونام توانسته روند امتیازگیری استقلال را بهبود بخشد.

شاگردان جواد نکونام در 4 هفته آغازین لیگ بیست‌وسوم با کسب 3 برد و یک شکست توانسته‌اند 9 امتیاز از 12 امتیاز ممکن را به‌دست آورند تا تیم تحت هدایتِ نکونام بتواند در قیاس با تیمی که هدایت آن برعهده سا پینتو بود، امتیاز بیشتری را به‌دست آورد. استقلالی‌ها امیدوارند در کمیته انضباطی بتوانند ادعای خود درباره عبور سپاهان از سقف بودجه را هم به اثبات برسانند تا با کسب پیروزی انضباطی در دیدار مقابل یکی از مدعیان قهرمانی به رکورد 100درصد امتیاز کسب شده در شروع فصل جدید برسند!

کفه ترازو به سود نکونام سنگینی می‌کند!

جواد نکونام نه‌تنها در زمینه کسب امتیاز توانسته نسبت به ریکاردو سا پینتو کارنامه موفق‌تری را از خود در قامت سرمربی استقلال به جای بگذارد، بلکه تیم تحت هدایت نکونام هم در گلزنی موفق‌تر عمل کرده و هم توانسته ساختار دفاعی بهتری داشته باشد؛ به‌طوری‌که نگاهی به کارنامه استقلالِ لیگ بیست‌ودوم با هدایت ریکاردو سا پینتو نشان می‌دهد که شاگردان این سرمربی پرتغالی توانستند 4 گل در 4 هفته ابتدایی به‌ثمر برسانند و 3 بار هم دروازه‌شان باز شد اما شرایط در لیگ بیست‌وسوم کاملاً متفاوت است.

آبی‌پوشان پایتخت با هدایت نکونام توانسته‌اند در طول 4 مسابقه ابتدایی‌شان در لیگ بیست‌وسوم 5 گل به‌ثمر برسانند و در نقطه مقابل تنها یک‌بار دروازه استقلال باز شده و در 3 مسابقه شاگردان جواد نکونام موفق به‌ثبت کلین‌شیت شده‌اند. استقلالی‌ها در آخرین دوره‌ای که قهرمان لیگ برتر شدند، با هدایت فرهاد مجیدی رکورد کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر را با دریافت 10 گل به‌ثبت رساندند و حالا جواد نکونام امیدوار است در مسیری قدم بردارد که فرهاد مجیدی برداشت و بار دیگر آبی‌پوشان پایتخت را با آمارهای برتر دفاعی و البته تهاجمی به قهرمانی لیگ برتر برساند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/y2rby4

اخبار مرتبطآخرین اخبار فوتبال


عمر ورده - استقلال: نه،ایم پرونده بسنه شد !