تاریخ انتشار: 1402/09/12 20:56
کد خبر: 1262694

سپاهان به دنبال انتقام از الاتحاد در زمین مسابقه/ تمرین دفاعی نساجی مقابل الهلال

در هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا سپاهان و نساجی دو نماینده ایران با شرایطی کاملاً متفاوت مقابل تیم‌های عربستانی قرار می‌گیرند.
سپاهان به دنبال انتقام از الاتحاد در زمین مسابقه/ تمرین دفاعی نساجی مقابل الهلال

سپاهان و نساجی دو نماینده ایران امشب (دوشنبه) در هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 به مصاف رقبای خود می‌روند.

الاتحاد- سپاهان؛ عطش انتقام در زمین

این دیدار از ساعت 21:30 امشب در ورزشگاه ملک عبدالعزیز برگزار خواهد شد و در سرنوشت صعود سپاهان از مرحله گروهی تأثیر زیادی دارد. شاگردان مورایس در صورت پیروزی مقابل نماینده عربستان می‌توانند به عنوان تیم اول گروه C لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند و اگر در رده دوم گروه خود قرار بگیرند باید نیم نگاهی به سرنوشت تیم‌های دوم داشته باشند. در هر حال صعود الاتحاد از مرحله گروهی قطعی  است.

براساس قانون AFC تیم‌های نخست 10 گروه (شرق و غرب) به همراه 6 تیم برتر رده دوم (سه تیم از غرب وسه تیم از شرق) راهی مرحله بعدی خواهند شد. بعد از پایان هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، الاتحاد با 12 امتیاز صدرنشین گروه C، سپاهان  با 10 امتیاز و  نیروی هوایی عراق 7 امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند. 

جدول گروه C لیگ قهرمانان آسیا را در زیر مشاهده می‌کنید:

تیم فوتبال سپاهان اصفهان , لیگ قهرمانان آسیا , تیم فوتبال نساجی مازندران ,

* غایبان دو تیم:

در حالی که امید نورافکن بازیکن مصدوم طلایی‌پوشان در این سفر تیمش را همراهی می‌کند؛ اما امکان بازی در این مسابقه را ندارد. هادی محمدی و محمد جواد حسین‌نژاد به دلیل دریافت کارت قرمز مقابل نیروی هوایی عراق از حضور مقابل الاتحاد محروم هستند. از الاتحاد نیز کریم بنزما به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر در این دیدار حضور نخواهد داشت. 

*حاشیه‌های دیدار برگزار نشده دور رفت:

بازی دور رفت دو تیم با نظر ناظر مسابقه برگزار نشد و سه امتیاز مسابقه به طرف نماینده عربستان رسید. این موضوع حواشی زیادی را برای سپاهان به همراه داشت و آنها تا پایان مرحله گروهی از امتیاز میزبانی در ورزشگاه نقش جهان محروم شدند  و به ناچار در تهران 2 بازی خود را برگزار کردند. از همین بابت نماینده ایران با وجود در پیش بودن بازی خارج از خانه، انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل رقیب داردتا در زمین انتقام بگیرد.

سرمربی پرتغالی سپاهان سابقه همکاری با عبدالله المعیوف، کریم بنزما، فابینیو، کانته و ژوتا بازیکنان برجسته  الاتحاد را دارد. این موضوع می‌تواند روی انتخاب سبک بازی و شناخت بهتر از روند بازی رقیب تأثیر بگذارد.

در روز 28 آبان ماه سال جاری مارچلو گایاردو به عنوان سرمربی جدید الاتحاد انتخاب شد و طبیعتاً با تفکرات او می‌تواند سیمای متفاوتی از الاتحاد به نمایش بگذارد. آنطور که از  صحبت‌های مورایس در نشست خبری مشخص بود او دغدغه تغییر تاکتیک و روند رقیب را دارد: «حالا مارچلو گایاردو سرمربی این تیم شده که از او شناخت دارم. به هر حال ما باید خودمان را با این تغییرات وفق دهیم.»

*وضعیت رده‌بندی دو تیم در لیگ ایران و عربستان:

سپاهان با توجه به برگزاری 9 دیدار با 18 امتیاز در جایگاه چهارم لیگ برتر قرار دارد و الاتحاد عربستان که با 28 امتیاز در رده چهارم لیگ عربستان ایستاده آخرین بازی خود مقابل الخیلج را با برد 4  بر 2 پشت سر گذاشته است. آنها با الاتحاد صدرنشین لیگ 13 امتیاز اختلاف دارند.

*الهلال- نساجی؛ اثبات توانایی‌ها مقابل صدرنشین عربستان

تیم‌های الهلال و نساجی از ساعت 19:30 امشب و در گروه D این رقابت‌ها به مصاف هم خواهند رفت. این بازی در ورزشگاه ملک فیصل بن فهد شهر ریاض برگزار می‌شود. پیش از این حذف نساجی از لیگ قهرمانان آسیا قطعی شده و این دیدار بیش از هر چیزی جنبه حیثیتی برای نماینده ایران و اثبات توانایی‌های دفاعی مقابل تیم پرقدرت عربستانی دارد.

بعد از پایان هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، الهلال با 13 امتیاز صدرنشین گروه D، نوبهار ازبکستان 10 امتیاز و نساجی مازندران 6 امتیازی است. مومبای سیتی بدون امتیاز و گل زده با تفاضل گل منفی 15 قعرنشین گروه است.

تیم فوتبال سپاهان اصفهان , لیگ قهرمانان آسیا , تیم فوتبال نساجی مازندران ,

*غایبان بازی الهلال و نساجی:

در این بازی محمدرضا عباسی به‌دلیل آسیب‌دیدگی، رشید مظاهری به‌دلیل ابتلا به آنفولانزای شدید و امیرمهدی جانملکی به علت محرومیت حضور ندارند. در طرف دیگر نیمار هم که مدت‌هاست غایب است.

نساجی در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 2 بر صفر از از سد مومبای سیتی هند عبور کرد و الهلال هم با نتیجه‌ای مشابه نوبهار نماینده ازبکستان را پشت سرگذاشت.

*وضعیت رده‌بندی دو تیم در لیگ ایران و عربستان:

نساجی با 6 امتیاز در رده پانزدهم لیگ برتر قرار دارد و در آخرین دیدار خود در لیگ برتر با نتیجه 2 بر یک از ذوب‌آهن شکست خورد. طبیعتاً جایگاه نساجی در جدول شانزده تیمی ایران برای هواداران این باشگاه راضی کننده نیست.

الهلال عربستان بعد از پایان هفته پانزدهم  با 41 امتیاز صدرنشین لیگ برتر عربستان است. آنها در آخرین دیدار خود 3 بر صفر النصر و یاران رونالدو را شکست دادند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://fartakvarzeshi.com/d/yo5vxa

آخرین اخبار